Onlar Erdi Muradına

Uludağ proje ekibinden Barış Metin ile yavuklusu Burçin Can‘ı dün akşam evlendirdik.

Linux Kullanıcıları Derneği ağır toplarını, Uludağ proje ekibini ve diğer pek çok Linux bağımlısını birarada görebileceğiniz düğün, İstanbul Harbiye Orduevi’nde idi. Havalandırma sorununu saymazsak herşey dört dörtlüktü. Başta kilolu elemanlar ile pistte fazla tepinenler olmak üzere pek çok davetli sıcaktan rahatsız oldu 😦 Ama gecenin güzelliği bunu hissettirmedi bile.

Nikahı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydı. Nikah sonrasında ipe sapa gemez bir konuşma yaparak Burçin ve Barış’a “nasıl çocuklar yetiştirmelisiniz” dersi verdi. Burçin’in tanığı İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey ise güzel bir konuşmayla “Burçin babasından bana emanetti, şimdi emaneti güvenilir ellere (aslan gibi, yakışıklı bir delikanlıya) teslim ediyorum” dedi, evlilik cüzdanını Burçin’e verdi.

Anlamadığım, biraz da bozulduğum, nikah memurlarının (Sarıgül dahil) önce geline sormaları “Kabul ediyor musun ?” diye. “Nasıl olsa hep son sözü kadınlar söylüyor, bir kere de erkekler söylemiş olsun” diye midir, yoksa düpedüz şovenist bir yaklaşım mıdır anlamam. Bence önce damada sorulmalı. Bizim nikahta öyle olmuştu, ama belki memurun kadın olmasının bir etkisi vardır 🙂

Düğün biraz orduevi formatında, törensel kısımları biraz abartılarak gerçekleştirildi. Gelinle damadın girişinde ve pasta kesimi sırasında elleri meşaleli oğlanların ortalıkta fink atması, neyse ki, bir güvenlik problemi yaratmadı.

Barış-Burçin

Linux camiasının bir kısmı hayli sakinken pistten inmeyenler de vardı. En hareketli Linux elemanları Görkem Çetin ile “Zerroş” Zerrin’in erkek arkadaşı Levent “Kemal” idi. Doruk Fişek’in yerinden hiç kımıldamaması bizim düştüğümüz tufaya düşüp sırılsıklam kalmak istememesi ile ilişkilendirildi. Camianın neşe kaynağı MEren için ise söyleyecek bir şey bulamıyorum, öyleydi, camianın neşe kaynağıydı.

Burçin ve Barış, bir ömür boyu mutlu bir birliktelik diliyoruz size.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: