Blog’umu WordPress’e taşıdım

Epeyce zamandır dizüstümdeki blog’umu MovableType, ahaliye açık web günlüğümü de Barış Metin‘in blog yazılımı ile çalıştırıyordum. Bu hafta başından bu yana tümünü WordPress‘e taşıma çalışmaları yürüttüm, ve karşınızda yeni yüzü ile ET’s R’n’R gumbo!

MovableType’dan teknik açıdan bir rahatsızlığım yoktu, ama lisanslama yöntemini beğenmiyordum. GPL lisanslı bir blog yazılımı bulmaya epey zamandır uğraşıyordum. WordPress’i farketmem ilaç gibi geldi.

Taşıma biraz sorunlu oldu. WordPress’ten kaynaklanan sorunlar değil, aynı blog’un çeşit çeşit makinelerde çeşit çeşit kopyalarını tutmamın verdiği karmaşa. Bir gün civarında zaman harcadım envai çeşit problemleri çözmeye.

WordPress’in standart şablonunda nefret etmiştim. O nedenle birkaç haftadır bekliyordu transfer. Geliştiricilerden Alex King‘in sitesinde WordPress CSS Style Competition sayfasını bulunca o derdim de çözüldü. Şu anda Yeni Zellanda’dan Hadley Wickham’ın rubric şablonunu kullanıyorum, ama Zen ve passion-2 şablonları da hayli hoşuma gittiler. Bir ara kullanma fırsatı bulacağımı umuyorum.

Bir sorun blog’umun henüz Türkçe olmaması. WordPress po dosyaları üzerinde çalışıyorum. İnşallah yakında Türkçeleştirilmiş WordPress blog’cular camiasının emrine amade olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: