Pardus ekibi genç geliştiricileri bekliyor…

Bir süre önce Google Summer of Code’a başvurduğumuzu yazmıştım. Ne yazık ki başvurumuz GSoC için kabul edilenler listesinde yer almadı. Mutlaka başvuru ve/veya proje fikirleri ile ilgili bazı hatalarımız ve eksiklerimiz olmuştur. Bunları hemen değerlendirmeye ve gidermeye başladık zaten… Artık gelecek sene için hazırlanıyoruz.

Ama bu arada proje fikirlerimizi değerlendirme konusundaki kararımızdan vazgeçmedik. Bu yazı üniversitelerimizde öğrenim gören genç arkadaşlarımızla birlikte bu projeleri gerçekleştirmeye çalışarak geçirmeyi düşündük. Bu kapsamda stajını Pardus projesinde yürütmek isteyen üniversite öğrencilerine çağrıda bulunduk. 20 Nisan’a kadar gelecek başvuruları değerlendirerek bu yazı bizimle geçirecek genç geliştiricileri belirleyeceğiz.

Eğer bu yaz staj yapmanız gerekiyorsa… özgür yazılıma ve Linux’a katkıda bulunmak istiyorsanız… ilan edilen proje konuları arasında ilginizi çeken, gözünüze kestirdiğiniz birşeyler varsa… bir an önce başvurunuzu gönderin! Özgürlük için… Pardus geliştiricisi olun… Türkiye’nin özgür yazılımına katkıda bulunun!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: