Pardus İzmir’de

17-18 Nisan günleri İzmir’deydim. İzmir, nedendir bilinmez, ya da bilinir de zevkler ve renkler açısından burada yazılmaz, çok hoşlaştığım bir şehrimiz değildir. Ama bu kez, baharın İstanbul’dan bir kaç hafta ileride olmasından mıdır, bilinmez, daha bir hoşuma gitti.

“Yediğin içtiğin senin olsun da gördüklerini anlat” dediğinizi duyar gibi oluyorum. 18 Nisan günü İnternet Haftası kapsamında İzmir Ekonomi Üniversitesi‘nde düzenlenen etkinliğe katıldım. Etkinlikteki sunumların neredeyse yarısı lisans öğrencileri tarafından hazırlanmıştı. Özellikle P2P konusundaki oturum oldukça ateşli geçti.

Kapanış oturumunda ben de Pardus’u tanıtma fırsatı buldum. Sevgili saz arkadaşlarım tarafından hazırlanan bir sunumu çalmak cüretini gösterdim. Ancak ilahi adalet yansıların sırasını karıştırmam şeklinde tecelli etti, melez bir sunum çıktı ortaya. 30 civarındaki izleyici grubu umarım memnun kalmışlardır, ben keyif aldım. Sunum dosyam burada.

Bu arada derslerini asıp yalnızca beni dinlemek için Çınarlı’dan gelen ve tüm gün beni bekleyen, ne yazık ki isimlerini öğrenemediğim, iki lise öğrencisi kardeşimi ve başka bir vesile ile tanıştığımız misafirperver İbrahim ve Mahmut arkadaşları anmadan geçemeyeceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: