Robotların NXT İstilası

Bizim ufaklığımızda, kapalı ekonomi dönemlerinden kelli, öyle zincir oyuncak mağazalarında filan satılmazdı LEGO’lar. Olsa olsa mahallede hali vakti yerinde ya da annesi-babası sık sık yurt dışına giden bir arkadaşımız olurdu, onun LEGO’ları ile, o da ne kadar müsaade ederse oynayabilirdik. Bizimki biraz LEGO-fakiri bir nesil, anlayacağınız.

Bundan mıdır nedir, bir kaç yıl önce LEGO web sitesinde “bilgisayar geyiği büyükler için LEGO” diye adlandırılabilecek Mindstorms‘u görünce kapıldım gittim. Epey bir zaman alma planları yaptım, memlekette yoktu ve fakat. Eşimle tutuştuğumuz bir lades sonucu parasını verme külfetinden de kurtuldum. Sonra memlekete geldi, ama afaki bir fiyata. Yurt dışından getirtme olanaklarını araştırmaya başladım. Derken araya işler, güçler, zaman, hayat girdi; unuttum…

Ta ki bir kaç hafta öncesine kadar: LEGO eskiyen Mindstorms 2.0 serisinin yerini alacak çok daha gelişmiş Mindstorms NXT serisini duyurmuştu. Ağustos 2006’da piyasaya çıkacak olan yeni oyuncaklar teknik açıdan gerçekten atalarının pabucunu dama atıyorlar. Bu sefer kararım kesin, 2006 yılı içerisinde Mindstorms NXT sahibi ve mimarı ve programcısı olacağım, başka yolu yok!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: