Pardus 1.0

Bir hesaplama yöntemi ile 28 ay, diğer bir hesaplama yöntemi ile 14 ay önce başlayan kişisel Pardus maceram bu sabah saat 03:00 civarında harika bir aşama kaydetti. Sevimli kediciğimizin Pardus 1.0 sürümünü ftp sunucumuzdaki müstesna yerine yerleştirdik. Herkese kutlu olsun!

Pardus 1.0, bilebildiğim kadarı ile, Türkiye yazılım tarihinin “en heyecanla beklenen ürünü” ünvanını da aldı. Akşam saatlerinde başlayan bekleyiş biz dosyayı yükleyene kadar devam etti ve sonrasında da 400’ü aşkın aynı anlı bağlantı ve 6 MB/s civarında bantaralığı ile çılgınca indirilmeye başlandı. Evet, artık bizim memleketimizde de piyasaya çıkması sabırsızlıkla beklenen, yayımlanması bayram havasında kutlanan bir yazılım var. Herkese mutlu olsun!

Benim açımdan en önemli nokta yirmi yıla yaklaşan iş hayatımda çalışmaktan en fazla keyif aldığım Uludağ projesi ekibinin muhteşem başarısı. 14 ay gibi kısa bir sürede ağızları açık bırakacak derecede düzgün ve yenilikçi bir iş çıkardılar. Bu süre boyunca onların yakınında bulunma ayrıcalığına eriştiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu ekibin canı istediğinde neler yapabileceğini biliyorum ve bundan sonra benim görevim onların canını istetmek… Çocuklar, sizi seviyorum!

Sıra teşekkürlerde: Uludağ’a ve Pardus’a emek veren, test yapan, hata raporlayan, yama gönderen, paket yapan, … herkese candan teşekkürler. Türkiye özgür yazılım camiasının yüz aklarısınız hepiniz. Sonra ilk kullanıcılarımıza, Türkiye’nin dört yanından e-postalarla bize şevk verenlere: En sıkıntılı ve yorgun zamanlarımızda dahi sizin mesajlarınız yüzümüze bir gülümseme kondurdu. Pardus sizin, alın ve kullanın. TÜBİTAK UEKAE’ye: İki yılı aşkın süredir projeyi desteklediği için; Pardus için birşeyler yapmak isteyen, kediciğimizi seven ve benimseyen tüm UEKAE çalışanlarına… Son olarak da en yakınlarıma: aileme, arkadaşlarıma ve eşime. Sizlerin desteği olmasa bu uzun çabalama çok daha zor ve acılı olurdu, eminim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: