Bak Microsoft Ne Diyor?

Birkaç gündür Antalya’da TBD‘nin düzenlediği Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri toplantısındayım. Başta Uludağ // Pardus olmak üzere e-imza, e-devlet kapısı, şu bu konulardan konuşuyoruz çeşitli kişilerle. Bu arada bir açık oturuma katıldım, bir de özgür yazılımı tanıtan konuşma yaptım. Benim aklımda kalan Microsoft Türkiye yetkilisinin bir sorum üzerine verdiği şu yanıt oldu:

Biz açık yazılıma karşı değiliz, hatta kimi durumlarda açık yazılım yönteminin iyi ve yararlı olduğunu da düşünüyoruz. Bu aşıdan bakınca Apache’nin başarılı ve yararlı bir proje olduğunu söyleyebilirim.

Enteresan değil mi? Microsoft masaüstünde çok seyrek kullanıldığını öne sürdüğü Linux’un açık geliştirme sistematiğine karşı çıkıyor, ama “ticari ürün” olarak IIS’in yer aldığı arenada önder durumdaki Apache’nin açık geliştirme sistematiğini kabul ediyor.

Neymiş yani? Pardus masaüstünde yaygın işletim sistemi haline geldiğinde Microsoft Linux için de “başarılı ve yararlı bir proje” diyecekmiş. O zaman ha gayret, çalışmaya devam.

Dünya hakimiyeti pek yakında!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: