Parayı veren…

Sevgili Pardus kullanıcıları,

İki yılı aşkın bir süredir sizlere hep en iyisini vermeye çalıştık. Kullanım ve kurulum kolaylığı, tam ve düzgün Türkçe desteği, insan merkezli tasarım hedeflerimizden sapmadan; Türkiye’nin gördüğü en iyi özgür yazılım ekibini kurarak, harika bir katkıcı ve kullanıcı camiası ile; gece ve gündüz, haftada 7 gün çalışarak… sırasıyla Pardus Çalışan CD, Pardus 1.0 ve Pardus 2007’yi yayımladık. Gerek internet üzerinden, gerekse bilgisayar dergileri ile herhangi bir karşılık almadan, ücretsiz olarak sizlere ilettik Pardus’u.

Ancak kurumumuzca istihdam edilen edilen geliştirici arkadaşların maaşları (ki hiç de az olmadığını söylemek zorundayım), bu arkadaşlar için sağlamakta olduğumuz rahat ve ferah çalışma ortamı, paranın alabileceği en iyi ve ileri donanımlar, tanıtım faaliyetleri için kullandığımız dev kaynaklar, … gittikçe ağır bir fatura ortaya çıkmaya başladı. Başından beri kurumumuz kaynakları ile desteklenen Pardus proje ekibinin genişlemesi zorunluluğu tabloyu daha da vahimleştirdi. Yöneticilerimizle yaptığımız en son değerlendirmede Pardus’un ücretsiz dağıtılmasının artık mümkün olamayacağına üzülerek karar verdik.

Bu değerlendirme ve izleyen düzenlemeler ışığında bugünden (1 Nisan 2007, Pazar) itibaren Pardus ürünlerinin ücretsiz dağıtımına son verilmiştir. İnternet sitemizden Pardus indirmek için Anadolu Parsını Koruma, Kollama ve Geliştirme Derneği Yazılım, Bilişim, Ticaret, İnşaat ve Turizm Ltd. Şti. adına kayıtlı Sümerbank Şaşkınmanav Şubesi 3141592653-589 numaralı hesaba 10 YTL yatırmanız gerekecektir. Eğer indirdiğiniz Pardus’u birden fazla bilgisayara kuracak ya da birden fazla CD’ye yazacaksanız her bilgisayar ve CD için ayrıca 5 YTL yatıracaksınız. Daha önceden indirilmiş ya da dergilerle dağıtılmış Pardus CD’leri ile yapılacak yeni kurulumlar da bu tarifeye tabidir. Kurulum sonrasında kaldırılan ya da kullanılmayan Pardus için ücret iadesi yapılmayacaktır. Kaynak kodunu okumanın ücreti sayfa başına 1 Ykr, derleme için ise dosya başına 3 Ykr olarak hesaplanmıştır (toplu alımlar için özel fiyat sorunuz). Pardus paket deposundan güncellemeler, boyu 5 MB’dan küçük paketler için 20 Ykr, daha büyükleri için ise 1 YTL karşılığında yapılacaktır. Ayrıca pardus-kullanicilari e-posta listesine üye olmak 100 YTL, tr.pardus-wiki.org adresinden bilgi almak sayfa başına 2,5 YTL olarak belirlenmiştir.

Ödeme yapmadan Pardus 2007.1 Felis chaus indirmemenizi, ya da diğer Pardus hizmetlerinden yararlanmamanızı rica ederim. Özgürlük için… ücretler lütfen!

Not: Bu uygulamadan rahatsız olan kullanıcılarımız N1sAn_BiR@pardus.org.tr adresinden müşteri memnuniyeti temsilcilerimiz ile bağlantıya geçebilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: