Teknik Direktör

Hay huyda çekirdek ekip dışına duyurmadık sanırım, haydi bu görevi ben üstleneyim: 22 Şubat 2006 tarihi itibarı ile Pardus projesinin teknik patronluğunu (benim deyimim ile Teknik Direktörlüğü’nü) sevgili Barış Metin üstlendi.

Zaten yıllardır geliştirici arkadaşların teknik konularda ellerinin kollarının serbest bırakılması taraftarıydım, anımsarsınız. Bu nedenle kararlar konuşulup danışılarak alınıyordu hep. Ama ekibin büyümesi, yol haritasının karmaşıklaşması, projelerin çeşitlenmeye başlaması, işlevlerin farklılaşma eğilimi göstermesi, … nedenler benim karar mekanizmasından uzaklaşmam ile birlikte geliştirici ekip içinde tek kademeli de olsa bir yapılanma gereği doğurdu. Ben bu “görev”i, iki yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız ve gözüm kapalı işleri teslim etmekte tereddüt etmeyeceğim sevgili Barış Metin’e teklif ettim, o da sağ olsun kabul etti.

Ben mi ne yapacağım? Eskiden olduğu gibi Pardus stratejisi oluşturmaya, iş geliştirmeye, tanıtıma koşturacağım. Çene yapacağım kısası, eh, bunu da birilerinin yapması gerekli, di mi…

Artık Teknik Direktör’ümüz Barış! Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum, sizlerden de Barış’a elinizden gelen yardımda bulunmanızı rica ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: